Seminarium nt. kierunków rozwoju współczesnej bankowości

Seminarium nt. kierunków rozwoju współczesnej bankowości

 

Dnia 26 marca br. KN Finanse Menedżerskie zorganizowało spotkanie pt.  „Kierunki rozwoju współczesnej bankowości. Usługi i korzyści”. Naszym gościem był Pan Arkadiusz Kuczera – wiceprezes ING Usługi dla Biznesu S.A. oraz Dyrektor ds. Rozwoju w ING Banku Śląskim.

 

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego przypomnienia początków samej bankowości – skąd się wzięła? Kto się nią zajmował?. Następnie zajęliśmy się zagadnieniami związanymi z pozyskiwaniem przez bank dochodów – na czym banki zarabiały kiedyś, na czym zarabiają teraz i poszukiwaniu alternatywnych źródeł dochodów w przyszłości. Okazało się, że banki mogą zarabiać nie tylko na udzielaniu kredytów. W tej części spotkania dominowała tematyka związana z faktoringiem i bancassurance.

 

W drugiej części spotkania zwrócono uwagę na coraz większą konkurencję, której muszą sprostać banki. W ramach aktywnej dyskusji ze studentami Prowadzący dokonał charakterystyki rynku usług księgowych w Polsce. Ostatnim poruszonym zagadnieniem była działalność innowacyjnej platformy Aleo. W ramach case-study uczestnicy odkryli korzyści, jakie daje firmom obecność w sieci i prowadzenie transakcji za pośrednictwem tej platformy, a także ułatwienia wynikające z powierzenia prowadzenia księgowości firmy spółce zależnej od banku, który prowadzi jej obsługę finansową.

 

Spotkanie pozwoliło odpowiedzieć na zadane na samym początku pytanie – co łączy kupca, księgowego i bankiera?

finanse1finanse2finanse3

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź