Relacja z cyklu szkoleń ,,Akademia rynku kapitałowego”

Za nami druga edycja Akademii Rynku Kapitałowego. Przez cały ostatni tydzień studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Śląskiego mogli wziąć udział w cyklu szkoleń związanych z tematyką inwestowania. Każdego dnia na studentów czekały interesujące wykłady prowadzone przez doświadczonych inwestorów, którzy zdecydowali podzielić się z nami swoją wiedzą.

Poniedziałek był dla nas dniem wprowadzającym w arkany inwestowania. Uzyskaliśmy podstawowe informacje na temat funkcjonowania giełdy, psychologii inwestowania, a także analizy technicznej i fundamentalnej. Spotkanie poprowadził przedstawiciel Domu Maklerskiego BZ WBK, pan Robert Raszczyk.

We wtorek szkolenie z zakresu analizy technicznej i fundamentalnej poprowadził pan Michał Dzierzęga – współzałożyciel firmy Global BD Trading. Słuchacze dowiedzieli się między innymi jak wygląda praca tradera oraz jakie narzędzia wykorzystuje on podczas pracy. Nasz prelegent odwołał się do wielu przykładów z praktyki gospodarczej, a także pokazał jak szukać korelacji na rynkach finansowych i jak wykorzystać ciąg Fibonacciego do prostej analizy technicznej.

W środę pan Bartosz Szyma ze Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wyjaśnił nam w czym opcje podobne są do ubezpieczeń, jaka jest ich historia i odwołując się do swojego doświadczenia pokazał nam, jak wysokie zyski można dzięki nim osiągnąć. W drugiej części spotkania pan Łukasz Paśnik z Grupy Famur opowiedział nam czym są instrumenty pochodne i jakie są ich rodzaje. Uświadomił nas również, w jaki sposób możemy zabezpieczyć naszą firmę przed wahaniami kursu walutowego poprzez ich zastosowanie i jak dużo banki mogą zarobić na spreadzie.

W czwartek słuchacze posiedli wiedzę o funkcjonowaniu giełdy w Stanach Zjednoczonych – dlaczego warto na niej inwestować i co odróżnia ją od polskiej. Poznaliśmy tajniki strategii Income Investing opierającej się w dużej mierze na dywidendach oraz na nowo spojrzeliśmy na wykorzystywanie opcji w swoim portfelu inwestycyjnym. Druga część spotkania przybliżyła nam inwestowanie na rynku walutowym, poznaliśmy autorską strategię naszego prelegenta, za pomocą której można na tym rynku zarabiać. Każdy uczestnik tego spotkania powinien już zawsze pamiętać o stop lossach! Prelegentami byli członkowie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych – panowie Łukasz Szyma i Tomasz Waszczyk.

Naszym ostatnim gościem był pan Bartosz Wilczek z firmy Business Wealth Money Club. Podczas wykładu słuchacze poznali historię pieniądza i kryzysów finansowych (ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych). Pan Bartosz opowiedział nam w jaki sposób udało mu się zostać milionerem. Na zakończenie spotkania rozegraliśmy partię w grę planszową EuroCash, której autorem jest pan Bartosz. Gra ta jest odpowiednkiem legendarnej gry Cashflow Roberta Kiyosakiego, dostosowanej do polskich realiów.

W imieniu KN Finanse Menedżerskie chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim prelegentom za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą. Dziękujemy również wszystkim studentom i zapraszamy na następne wydarzenia organizowane przez nas w przyszłości!

image jpg 295-276
image jpg 295-277