Warsztaty pt. ,,Jak zostać analitykiem finansowym”

W dniach 10-11 stycznia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się warsztaty pod tytułem. ,,Jak zostać analitykiem finansowym”, które przeprowadził przedstawiciel firmy Soleadea.com, Pan Jacek Wiatr.
Wydarzenie to zostało zorganizowane przy współudziale trzech kół naukowych działających na naszej uczelni: KN Finanse Menedżerskie, KN Bankowości oraz KN Quantum.
Treść warsztatów była ukierunkowana pod kątem egzaminu CFA na poziomie pierwszym. Podczas każdego dnia warsztatów omówione zostały dwa z dziesięciu modułów tematycznych egzaminu. Obejmowały one zagadnienia związane z:

Quantitative Methods:
• Time Value of Money,
• Cash Flows,
• Statistics – Basics,
• Probability – Basics.

Portfolio Management:
• Risk and Return,
• Modern Portfolio Theory,
• CAPM and Other Models.

Corporate Finance:
• Capital Budgeting,
• Cost of Capital,
• Leverage & Breakeven Point.

Derivative Investments:
• Forward Contracts and Swaps,
• Futures Contracts,
• Options – Basics.

W każdym module udział wzięło około 70 osób. Każdy z uczestników otrzymał materiały w języku angielskim składające się z części teoretycznej, wyjaśniającej zagadnienia konieczne do prawidłowego rozwiązania przykładowych zadań z egzaminu znajdujących się w części praktycznej.
Warsztaty pozwoliły nam dokładnie zapoznać się z procedurami obowiązującymi na egzaminie, wymaganiami stawianymi kandydatom, obowiązującym zakresem materiału oraz perspektywami zawodowymi po zdaniu egzaminu.