Akademia Rynku Kapitałowego 2016 – Pierwsze Szkolenie

Za nami pierwsze ze szkoleń zorganizowanych w ramach tegorocznej edycji Akademii Rynku Kapitałowego. Naszym pierwszym prelegentem był Pan Marcin Tuszkiewicz – wieloletni inwestor na rynku akcyjnym i walutowym, współzałożyciel koła naukowego Forex, serwisu Investio.pl i serwisu Squaber.com. Tematem spotkania była psychologia inwestowania.
Na początku nasz Gość wyjaśnił znaczenie podstawowych terminów związanych z rynkiem Forex i omówił najczęstsze błędy popełniane przez początkujących inwestorów. Następnie wyjaśnił nam, w jaki sposób prawidłowo wyciągać z nich wnioski, aby osiągać coraz lepsze wyniki w przyszłości.
W kolejnej części spotkania poznaliśmy 10 złotych rad, dotyczących inwestowania. Każda z nich została zilustrowana przykładami. Nasz prelegent zapoznał nas w tej części spotkania między innymi z zasadą Pareta i krzywą satysfakcji.
Następnie poznaliśmy najważniejsze zasady obowiązujące każdego inwestora związane z minimalizacją ryzyka i maksymalizacją zysków. W tej części nasz Gość opowiedział o zastosowaniu zleceń stop-loss oraz ewolucji, którą wraz z nabieraniem doświadczenia przechodzi każdy inwestor, stając się z najsłabszego najsilniejszym ogniwem łańcucha podejmowania decyzji na rynku finansowym.
Ostatnim elementem szkolenia było wykorzystanie analizy technicznej w inwestowaniu. Zostaliśmy zapoznani z prostą strategią inwestycyjną, bazującą na założeniach teorii Charlesa Dow’a. Następnie nasz prelegent przy użyciu aplikacji Squaber zaprezentował analizy spółek CCC, Enea, KGHM, Tauron i Apple.