Akademia Rynku Kapitałowego 2016 – Drugie Szkolenie

Drugie szkolenie poprowadził Pan Albert Rokicki – inwestor z szesnastoletnim stażem, analityk rynku akcji, autor bloga Longterm.pl i redaktor w miesięcznikach Trend oraz Equity Magazine. Tematem spotkania były kryteria selekcji spółek analityka fundamentalnego.
W pierwszej części szkolenia nasz Gość wskazał różnice pomiędzy inwestowaniem krótkoterminowym i długoterminowym, przypomniał definicje podstawowych pojęć i wskaźników związanych z rynkiem akcyjnym oraz zaprezentował sposoby wykorzystania IKE i IKZE w optymalizacji podatkowej.
Następnie poznaliśmy optymalne terminy zakupu i sprzedaży akcji spółek dywidendowych w zależności od przyjętej przez nas strategii inwestycyjnej wraz z kryteriami, którymi powinniśmy się kierować podejmując decyzję o zakupie akcji konkretnej spółki.
W kolejnej części spotkania poznaliśmy także strategię inwestycyjną Warrena Buffetta, zasady dziedziczenia akcji oraz możliwość wykorzystywania dywidendy jako zabezpieczenia przed inflacją.
Na koniec nasz Prelegent na przykładzie Stanów Zjednoczonych zanalizował wykresy pokazujące między innymi zależności pomiędzy stopą dywidendy a zachowaniem indeksu S&P 500 i rentownością 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych.