Akademia Rynku Kapitałowego 2016 – Piąte Szkolenie

Ostatnim prelegentem tegorocznej edycji Akademii Rynku Kapitałowego był Pan Szymon Nowak – wieloletni inwestor na GPW w Warszawie i na rynku Forex, autor bloga 1do1biz.pl, twórca serwisu macro-tube.com i project manager w Investio.pl. Głównym tematem spotkania było wykorzystywanie analizy technicznej w inwestowaniu na GPW w Warszawie.
Na początku nasz Gość scharakteryzował polski rynek giełdowy, a następnie wskazał różnice w stosowaniu analizy technicznej na rynku akcyjnym i na rynku Forex. Dowiedzieliśmy się, które metody analizy są skuteczne na GPW w Warszawie, a które nie.
Następnie nasz Prelegent zaprezentował wykorzystywanie oscylatora stochastycznego i wskaźnika RSI w analizie technicznej oraz wyjaśnił znaczenie dywergencji jako sygnału wskazującego możliwość odwrócenia się trendu.
W ostatniej części szkolenia, na podstawie wykresów cen akcji rzeczywistych spółek giełdowych poznaliśmy zastosowanie metody overbalance, polegającej na porównywaniu zasięgu korekt w trendach oraz możliwości wynikające z inwestowania w produkty strukturyzowane notowane na GPW w Warszawie.